توضیحات محصول

حساسیت‌زدایی از طریق حرکت چشم و پردازش مجدد (به انگلیسی: Eye movement desensitization and reprocessing)؛ یا ای‌ام‌دی‌آر (با نماد اختصاری EMDR) یک شیوهٔ روان‌درمانی است که توسط روانشناس آمریکایی فرانسین شاپیرو در اواخر دهه هشتاد میلادی برای کاهش استرس ناشی از آسیب‌های روانی ابداع شد. EMDR یکی از شیوه‌های درمانی اختلال استرسی پس از ضایعه روانی است. تجارب مطالعاتی نشان داده است که این روش در کمک به درمان بیمارانی که از مشکلات ناشی از تجربه‌های آسیب‌زا و خاطرات ناخوشایند، اضطراب، کابوس‌های شبانه، بی‌خوابی مزمن، تجاوز، حوادث معذب‌کننده، سوگواری و دیگر مشکلات هیجانی رنج می‌برند، مؤثر است. کاربرد ای ام دی آر به ویژه برای بیمارانی است که در گذشته خود با اتفاقاتی درگیر شده‌اند که همچنان از یادآوری آنها رنج می‌برند و هنوز با خاطره آن‌ها کنار نیامده‌اند.

این محصول شامل:

۱-فایل پروتکل درمان حساسیت زدایی از طریق حرکات چشم و پردازش مجدد (EMDR) -شامل مطالب :توضیح کامل مراحل ۸ گانه جلسات درمانی، معرفی روش EMDR ، مکانسیم های اثربخشی و.. – (۲۰ صفحه)

۲- فایل معرفی پروتکل EMDR شامل معرفی، مراحل درمان، جلسات درمان و همچنین محتوای جلسات “گروه درمانی” EMDR به همراه منابع – (۱۱ صفحه)

۳- فایل درمان اختلال PTSD بر اساس پروتکل درمان EMDR جهت یادگیری بهتر این تکنیک- (۸ صفحه)

 

با آرزوی موفقیت برای شما