توضیحات محصول

آزمون MMPI، مشهورترین و پرمصرف‌ترین پرسش‌نامه شخصیتی است که به عنوان یک ابزار عینی برای تشخیص بیماری‌های روانی تدوین شده است . این آزمون، یک پرسش‌نامه خودسنجی با پاسخ‌های “آری” یا “نه” است. این آزمون دارای سه مقیاس روایی و ده مقیاس بالینی است. مقیاس‌های روایی، اطلاعاتی را در مورد رویکرد آزمودنی نسبت به آزمون فراهم می‌کنند. ده مقیاس اولیه بالینی نیز برای تشخیص اختلال‌های روانی به کار می‌رود.

هدف از اجرای تست MMPI-2 شناخت ابعاد شخصیت آزمون دهنده می باشد و ویژگیهای شخصیتی فرد را مشخص می کند. کاربرد تست MMPI-2 در موارد استخدام مشاغل خاص و مهم، ازدواج و مسائل خانوادگی و همچنین شناسایی اختلالات رفتاری و روانی می باشد و حتما باید توسط متخصصین روانسنجی و یا روانشناسی تفسیر گردد.

 

(آپدیت برنامه به ورژن ۲٫۳ در تاریخ ۹۶٫۱۰٫۱۶)

این پکیج شامل موارد زیر است:

۱- فایل برنامه، قابل اجرا توسط نرم افزار اکسل (Excel) ، که بدون نیاز به اینترنت و بدون محدودیت روی چندین کامپیوتر قابل اجرا است. پس از اجرای برنامه، سربرگ “ورود اطلاعات” نمایش داده می شود که سوالات آزمون در این بخش قرار دارد، پس از پاسخگویی به سوالات، در سربرگ “نتایج آزمون” پروفایل و نیمرخ روانی آزمودنی به صورت خودکار و به صورت جداگانه برای آزمودنی مرد و زن ترسیم می گردد.

کافی است به سوالات پرسشنامه پاسخ داده شود تا برنامه به صورت اتوماتیک نمره خام و نمره تراز شده مقیاس های روایی، شامل L , F , K و بیش از ۱۰ مقیاس بالینی این آزمون را محاسبه کند. مقیاس های بالینی شامل موارد زیر است:

خود بیمار انگاری، افسردگی، هیستریا، انحراف اجتماعی – روانی، مردانگی – زنانگی، پارانوئید، خـستگی روانی، اسکیزوفرنی، مانیا، درونگرایی – برون گرایی

۲- فایل روش اجرا و نمره گذاری آزمون MMPI-2

۳- فایل تفسیر و تحلیل کامل آزمون MMPI-2

۴- فرم کاغذی آزمون MMPI-2 جهت پرینت سوالات آزمون

۵- فایل ﻫﻨﺠﺎرﯾﺎﺑﯽ و ﺑﺮرﺳﯽ وﯾﮋﮔﯽ های روانسنجی آزمون مینه سوتا

امیدواریم از این مجموعه استفاده کافی را ببرید.

 

تصاویر برنامه:

MMPI-2 سوالات

 

MMPI-2 پروفایل مقیاس روایی و بالینی آزمون مینه سوتا

پروفایل و مقیاس روایی و بالینی آزمون مینه سوتا MMPI-2 دارای ۳۷۰ سوال