توضیحات محصول

آیسنک فعالیت در زمینه آزمون سازی را از سال ۱۹۴۷ آغاز کرد و در ابتدا به عامل اساسی در سنجش شخصیت شامل روان رنجوری N و برونگرایی-درونگرایی توجه داشت. وی پس از دو بعد اولیه، بعد سومی را به آن ها افزود و آن را روان پریشی P نام نهاد. این سه عامل، نظریه سه عاملی آیزنک را در شخصیت تشکیل می دهند.

شخصیت را می توان مجموعه ای با دوامِ ویژگی هایی تعریف کرد که ممکن است در موقعیت های مختلف تغییر کند و شامل موارد زیر می شود:
صداقت (L) : بصورت نا خودآگاه و در مواردی آگاه کوشش فرد را در ارائه توصیفی مثبت و دروغین و یا برداشت غیر واقعی از خود را نشان می دهد.
سلامت روان (N) : که روان رنجور خویی در برابر پایداری هیجانی و روان پریشی خویی در برابر تکانه ها را می سنجد.
برون گرایی / درون گرایی :
برون گرایی : برون گراها افرادی اجتماعی ، دوستدار دیگران ، با جرات ، فعال ، سرخوش ، با انرژی ، سرخوش ، دوستدار هیجان و تحریک ، امیدوار به موقعیت هایشان در آینده ، کنجکاو و در عمل , قاطع ، فعال و اهل گفتگو هستند. این افراد علاقمند به تحقیق و پژوهش می باشند.
درون گرایی : درون گراها افرادی محافظه کار ، مستقل ، تکرو ، خجالتی ، خوددار ، یکنواخت و متعادل ، کمرو و دوستدار تنهایی هستند.

 

این پکیج شامل:

۱- فایل اکسل برنامه آزمون آیسنک فرم کوتاه ۵۷ سوالی (قابل اجرا در Excel) است که پس از جواب دادن به سوالات،در سربرگ “گزارش نتایج” و “پردازش اطلاعات” برنامه، نتایج سه مقیاس صداقت(L) ، سلامت روان(N) و برون گرایی/درون گرایی محاسبه خواهد شد.

۲- فرم پرسشنامه آیسنک بزرگسالان ۹۰ سوالی

۳- فرم پرسشنامه آیسنک بزرگسالان ۵۷ سوالی

۴- فرم پرسشنامه آیسنک کودکان و نوجوانان

۵- مجموعه فایل راهنما جهت تصحیح و نمره گذاری آزمون

با آرزوی موفقیت

 

تصاویر برنامه: